Kredyt preferencyjny dla rolników

Czym charakteryzuje się kredyt preferencyjny dla rolników? Jakie są różnice między kredytem preferencyjnym a zwykłym kredytem? Sprawdź w naszym poradniku.

Na czym polega?

Kredyt preferencyjny to pewien rodzaj kredytu, którego udziela bank na nieco korzystniejszych warunkach niż zwykły kredyt. Jest on przeznaczony dla rolników. Jeśli w gospodarstwie zabraknie pieniędzy, rolnik może się udać do banku po otrzymanie tego kredytu.
Przykładowymi kredytami w tym przypadku są kredyty na termomodernizację domów, kredyty z dopłatami państwa, kredyty na modernizację gospodarstwa rolnego, kredyty związane z klęską.
Banki często udzielają kredytów preferencyjnych na podobnych zasadach osobom młodym lub studentom na naukę.

Wymogi formalne

Przyznanie takiego kredytu jest związane z określonymi wymogami formalnymi i określonymi warunkami.
Rolnicy zyskują dzięki niemu dodatkowe korzyści, odnoszące się do wysokości oprocentowania kredytu, harmonogramu spłat, warunków ogólnych, możliwość skorzystania z karencji itp.

Na co rolnik może wziąć kredyt preferencyjny?

Najczęściej rolnicy zaciągają takie zobowiązania na zakup gruntu rolnego, budowę lub modernizację danego budynku, zakup urządzeń i maszyn potrzebnych w gospodarstwie rolnym, zakładanie wieloletnich plantacji.
Kierując się do danego banku, warto wybrać taki, który posiada specjalną ofertę dla rolników.

Różnice kosztowe

W tym przypadku, różnice pomiędzy kosztami zaciągnięcia normalnego kredytu, a kredytu preferencyjnego, pokrywa państwo. Dzięki temu rolnicy mają możliwość rozwijania swojego gospodarstwa i ciągłego ulepszania, nadążając za trendami. Kredyt preferencyjny dla rolników jest więc szansą na lepsze jutro i rozbudowę gospodarstwa.

Główną zaletą takiego kredytu jest mniejszy koszt związany z zaciągnięciem zobowiązania. Odbywa się ono na nieco innych warunkach niż tradycyjne kredyty, co stanowi korzyść dla rolników. Aby go uzyskać, należy spełniać wymogi formalne.

© 2019 Rolne towarzystwo kredytowe . Powered by WordPress. Theme by Viva Themes.