Na co zwrócić uwagę, nabywając środki na zakup maszyn rolniczych?

Bycie rolnikiem w dzisiejszych czasach nie jest wcale łatwe. Nawet, jeśli mamy już działalność, to inwestowanie w nowe maszyny rolnicze jest ogromnym wydatkiem. Jednak bez tego ciężko jest prowadzić większe gospodarstwo. Ciągniki, przyczepy czy inne sprzęty kosztują tyle, że bez odpowiedniego kredytu, zakupienie ich będzie praktycznie niemożliwe.

Jak i gdzie?

Zdobyć potrzebne pieniądze możemy w kilku miejscach. Pierwszym i najbardziej oczywistym są wszystkie banki, a dokładniej kredyty, które nam oferują. Takie rozwiązania są najprostsze – wystarczy udać się do banku, a dalej zostaniemy już poprowadzeni. Jednak warto pomyśleć także o różnego rodzaju dofinansowaniach. Wtedy możemy otrzymać nawet 500 tysięcy złotych. Kwota ta jednak zależy od rodzaju prowadzonego gospodarstwa i oczywiście trzeba spełnić określone warunki. Musimy również złożyć odpowiedni wniosek, a następnie czekać na decyzję. Trzecią możliwością są firmy leasingowe. Jednak dwie pierwsze opcje wybierane są znacznie częściej.

Ryzyko?

Otóż pożyczając pieniądze, zawsze akceptujemy wszystkie skutki uboczne. W kwestiach kredytów przede wszystkim jesteśmy narażeni na odsetki, opłaty dodatkowe i ewentualną niestabilność banku. Dlatego należy być bardzo uważnym biorąc kredyt. Warto zauważyć, że niektóre banki mają przygotowaną konkretną ofertę pożyczek na maszyny rolnicze. Jednak przed wzięciem jakiejkolwiek pożyczki warto przeczytać dokładne warunki i regulamin i porównać je z dokumentami innych banków. W końcu będzie to kredyt na dużą kwotę i długi okres czasu. Jeżeli chodzi o dofinansowania ryzyko jest znikome. Wystarczy napisać wniosek i spełnić ewentualne warunki. Zazwyczaj nie występują żadne skutki uboczne, a dużym plusem jest to, że dofinansowania nie spłacamy.

Nabywając środki na maszyny rolnicze warto dokładnie przemyśleć każdą opcję. Dobrym pomysłem jest także przemyśleć kwestię dofinansowania i brakujące środki pobrać z pożyczki. Jednak we wszystkim należy być rozważnym i przede wszystkim czytać każdy punkt regulaminów, warunków i wszystkich innych dokumentów.

© 2019 Rolne towarzystwo kredytowe . Powered by WordPress. Theme by Viva Themes.